Category Archives: Літературна Україна

Літературна Україна (16.10.2014 р.)

00212538_n1

Маргарита Шкабаріна

магістрантка

групи УМЛ-141

 

Газета «Літературна Україна» пройнята глибоким патріотизмом, мудрістю книг, пошаною до співвітчизників. У ній, як завжди, розглядаються актуальні проблеми сьогодення.

 

На першій сторінці у рубриці «наболіле» стаття Василя Грицькова «Як у Криму освіту анексували», у якій автор висловлює власні спостереження, факти та думки з означеної проблеми. Патріотичну тематику продовжує Олексій Коновал з публікацією «За що ми мали б любити Росію та росіян?».

 

Серед «наболілих» проблем у ЛУ висвітлюється ще одна, не менш вагома – бездіяльність керівництва столиці стосовно рейдерського захоплення Будинку письменників та самовільної забудови письменницького дворика. Вражають також фотоілюстрації, на яких зображено спотворений незаконними прибудовами вигляд історичної споруди Спілки письменників України.
Статті «Слава Україні !Героям слава!» та «Козацькому роду нема переводу» об’єднані темою козацького свята Покрови, яке українці святкують 14 жовтня.

 

Теплими спогадами і щирими словами згадують на шпальтах часопису українського письменника, громадського діяча Петра Осадчука, який відійшов у вічність на 77-му році життя. Він є автором понад 30-ти поетичних збірок гумору та сатири. Символічною є назва статті «Хай вам щастить в думках про мене». Так, прощаючись, він любив жартома казати товариству. Світлими спогадами про визначного митця діляться з читачами В.Рутківський, А.Качан, Г.Клочек.

 

Рубрика «діалоги» представила читацькій аудиторії інтерв’ю з Шевченківським лауреатом Василем Слапчуком, який був на війні в Афганістані і після дуже важкого порання повернувся звідти. Предметом розмови став його новий роман «Книга забуття» про ті, віддалені у часі події. Найбільше тривожать серце такі слова В. Слапчука: «Щоб відчути жах війни, на ній не обов’язково навіть побувати, вона може явитися у вигляді цинкової трупи з тілом сина чи брата, у вигляді покаліченого людського тіла, яке у твоїй голові ніяк не співвідноситься з тілом рідної тобі людини, якою ти знав її раніше».
Про велич українського Кобзаря у світі нагадує нам стаття «Т.Шевченко в книгах і монументах». Цікавим є той факт, що за офіційними даними у світі зведено 1384 монументи Шевченку, в Україні їх 1256.

 

Своїми творчими доробками у цьому номері порадували читачів М.Ткач, В.Простопчук (поезіями) та Н.Ткаченко новелою «Юбка-кльош…»

 

Конкурс «Коронація слова – 2015» запрошує до участі усіх тих, хто бажає поділитися своїм талантом з Україною.

 

Також не оминула ЛУ появу в світ двох нових книжок Валерії Богуславської «Високе дерево», що містить її вибрані переклади з їдишу та унікального видання «Франциск Скорина мовами народів світу».

 

Не будьте байдужими до рідного слова, читайте «Літературну Україну»!

Літературна Україна (28.03.2013)

00212538_n1

Катерина Панасюк

магістрантка 1 курсу

група УМЛ (І)-121

 

 

Скарбниця українського духу

Черговий номер “Літературної України” (28.03.13.), як завжди, порадував читачів новинами про сучасний стан української літератури. Вже з першої сторінки можна зрозуміти, що пишуть тут про тих, хто був, ба й зараз є, гнаний та переслідуваний за правду, “невизнаних героїв нашої історії”. Такою є Раїса Мороз та її книга “Проти вітру” – сповідь, присвячена дружинам українських політв’язнів.

Іван Коломієць розказав нам про презентацію книги спогадів правозахисника та колишнього політв’язня Миколи Плахотнюка “Коловороти”. На зустрічі зібралося чимало видатних українців, які підкреслили значимість цього дійства.

Літературна Україна (28.02.2013)

00212538_n1

Адріана Величко

магістрантка 1 курсу

група УМЛ (І)-121

 

«Літературна Україна» № 7 від 14 лютого 2013 року

В газетi №7 за 14 лютого 2013 року цiнителям поезiї представлена лiрика Тараса Девдюка – українського поета, який живе в Чикаго, а також оповiдання “ Ковзанка для ластiвки” Любовi Пономаренко.

Літературна Україна (21.02.2013)

00212538_n1

Ангеліна Гончарук

магістрантка 1 курсу

група УМЛ (І)-121

 

«Літературна Україна» № 6 від 7 лютого 2013 року

Газета письменників України «Літературна Україна» № 6 ( від 7 лютого 2013 року), як і всі попередні випуски, наскрізь пронизана патріотизмом, естетикою, духовним та мистецьким багатством української землі.

Для любителів поезії у номері знайдуться статті про презентації нових збірок: Ліди Палій «Дні смутку», Тетяни Крижанівської «Золоті поля», Інни Завгородньої «Банальності». Відгуки про цих поетес лише позитивні, що ж стосується їх творчості – можна зрозуміти, що кожна збірка досить оригінальна й не схожа на інші, тобто з легкістю простежується індивідуальний почерк написання поезії. Ось, наприклад, ці слова належать перу Л. Палій:

Літературна Україна

00212538_n1
У наш час так мало літературних видань, в яких була б доцільно зібрана інформація щодо проблем сучасної літератури, цікаві новини  для філологів та людей , не байдужих  до української літератури та культури в цілому. Все це можна віднайти у  « Літературній Україні ».В газеті кожен може дізнатись безліч фактів про сучасних письменників та поетів, згадати відомих митців української літератури. Наприклад, в цьому номері в пам’ять  до дня народження Володимира Сосюри організовано літературно – мистецький вечір, про який і йде мова у статті « Голос «ніжного й тривожного» поета».

Літературна Україна

00212538_n1

«Літературна Україна» – найдавніша і напевне єдина літературознавча  газета, яка почала друкуватися ще в 1927 році, відома своєю високою громадянською позицією і відстоюванням національних ідеалів. На її сторінках друкують інформацію про творчу діяльність письменства України, нові літературні твори, критичні статті та рецензії. Багато письменників публікували свої перші доробки у «Літературній Україні». Так, наприклад, перша добірка віршів Василя Стуса була опублікована у 1959 році у «Літературній Україні» (тоді ще «Літературна газета»).