Category Archives: Новини

Літературна Україна (16.10.2014 р.)

00212538_n1

Маргарита Шкабаріна

магістрантка

групи УМЛ-141

 

Газета «Літературна Україна» пройнята глибоким патріотизмом, мудрістю книг, пошаною до співвітчизників. У ній, як завжди, розглядаються актуальні проблеми сьогодення.

 

На першій сторінці у рубриці «наболіле» стаття Василя Грицькова «Як у Криму освіту анексували», у якій автор висловлює власні спостереження, факти та думки з означеної проблеми. Патріотичну тематику продовжує Олексій Коновал з публікацією «За що ми мали б любити Росію та росіян?».

 

Серед «наболілих» проблем у ЛУ висвітлюється ще одна, не менш вагома – бездіяльність керівництва столиці стосовно рейдерського захоплення Будинку письменників та самовільної забудови письменницького дворика. Вражають також фотоілюстрації, на яких зображено спотворений незаконними прибудовами вигляд історичної споруди Спілки письменників України.
Статті «Слава Україні !Героям слава!» та «Козацькому роду нема переводу» об’єднані темою козацького свята Покрови, яке українці святкують 14 жовтня.

 

Теплими спогадами і щирими словами згадують на шпальтах часопису українського письменника, громадського діяча Петра Осадчука, який відійшов у вічність на 77-му році життя. Він є автором понад 30-ти поетичних збірок гумору та сатири. Символічною є назва статті «Хай вам щастить в думках про мене». Так, прощаючись, він любив жартома казати товариству. Світлими спогадами про визначного митця діляться з читачами В.Рутківський, А.Качан, Г.Клочек.

 

Рубрика «діалоги» представила читацькій аудиторії інтерв’ю з Шевченківським лауреатом Василем Слапчуком, який був на війні в Афганістані і після дуже важкого порання повернувся звідти. Предметом розмови став його новий роман «Книга забуття» про ті, віддалені у часі події. Найбільше тривожать серце такі слова В. Слапчука: «Щоб відчути жах війни, на ній не обов’язково навіть побувати, вона може явитися у вигляді цинкової трупи з тілом сина чи брата, у вигляді покаліченого людського тіла, яке у твоїй голові ніяк не співвідноситься з тілом рідної тобі людини, якою ти знав її раніше».
Про велич українського Кобзаря у світі нагадує нам стаття «Т.Шевченко в книгах і монументах». Цікавим є той факт, що за офіційними даними у світі зведено 1384 монументи Шевченку, в Україні їх 1256.

 

Своїми творчими доробками у цьому номері порадували читачів М.Ткач, В.Простопчук (поезіями) та Н.Ткаченко новелою «Юбка-кльош…»

 

Конкурс «Коронація слова – 2015» запрошує до участі усіх тих, хто бажає поділитися своїм талантом з Україною.

 

Також не оминула ЛУ появу в світ двох нових книжок Валерії Богуславської «Високе дерево», що містить її вибрані переклади з їдишу та унікального видання «Франциск Скорина мовами народів світу».

 

Не будьте байдужими до рідного слова, читайте «Літературну Україну»!

«Пишна троянда в саду української літератури…»

NQUdjf33zJ4.jpg

(150-річчю Ольги Кобилянської присвячується)

Студентки IV курсу (група ІУІ-101) Сорочук Надія, Степанець Тетяна, Саволюк Аліна, Гольдер Людмила 12 листопада 2014 р. провели літературний вечір «Пишна троянда в саду української літератури», присвячений 150-річчю від дня народження Ольги Кобилянської.

Сценарій написала Надія Сорочук, у якому вдало поєднала спогади сучасників про буковинську орлицю, уривки з її щоденникових записів, поезії, музику, пісні.

Ольга Кобилянська «ожила» завдяки Аліні Саволюк, яка майстерно і переконливо зіграла роль письменниці. Людмила Гольдер гарно декламувала вірші. Під кінець заходу студентки інсценізували оповідання О. Кобилянської «Меланхолійний вальс», а глядачі послухали її улюблену пісню «Чуєш, брате мій» Богдана та Левка Лепких, яка звучала і під час похорону письменниці.

Після заходу студенти разом з викладачем Овдійчук Л. М. аналізували літературний вечір з методичної точки зору. Серед позитивних моментів відзначили вдало використану наочність, лаконічну побудову заходу, бездоганну підготовку студентів.

У МЕГУ обговорювали проблеми літератури для дітей та юнацтва

385
В рамках IV Міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час», який проходив у Рівному, на базі Історико-філологічного факультету відбулась науково-практична конференція «Література для дітей та юнацтва в сучасному культурно-освітньому просторі: тенденції, проблеми, перспективи».

Захід зібрав фахівців, які досліджують дитячу літературу, з різних міст України: Києва, Тернополя, Львова, Івано-Франківська, Миколаєва, Запоріжжя, Луганська, Полтави, Херсона, Рівного, Дрогобича, Кривого Рогу, Переяслав-Хмельницького, Бердянська, Глухова, Бердичева, Білої Церкви, Мелітополя, Горлівки, а також закордонних колег із Польщі та Німеччини.

На конференції, під час пленарного засідання та роботи в секціях науковці-філологи обговорювали проблеми залучення дітей до читання книг в епоху комп’ютерних технологій, сімейного виховання активних читачів, репрезентували нові явища в дитячій літературі та сучасні дослідження класичних і новітніх текстів. Викладачі та вчителі ділились досвідом викладання української та зарубіжної дитячої літератури у закладах різного рівня акредитації: ВНЗ, коледжах, а також загальноосвітніх школах, гімназіях, ліцеях, колегіумах.

Інші заходи в рамках рівненської програми літературного фестивалю для дітей «Дивокрай», проходили в міських бібліотеках, музеях, Палаці дітей та молоді, дитячих кафе, Рівненському академічному театрі ляльок, під відкритим небом, а також у Дубні і Здолбунові. Це — зустрічі з дитячими письменниками, презентації книжок, читацькі конференції, книжкові виставки-ярмарки, парад-карнавал казкових героїв, літературний квест.

«Абетка почутів – це Альфа і Омега»

PICT0048
Нещодавно на історико-філологічному факультеті відбулася зустріч студентів із О. Берестяним, відомим рівненським поетом, членом НСЖУ, директором відеоагенці «Муза», ведучим телерадіопрограм. Він також працював начальником центру громадських зв’язків та прес-секретарем рівненської обласної Ради, був лауреатом конкурсу авторської пісні «Запоріжжя – 90». На літературному вечорі, організованому викладачами кафедри української літератури (к.ф.н. доц. Миронюк В.М., к.п.н., доц. Марчук О.О.) автор презентував книгу віршів «Абетка почуттів», представив на розсуд аудиторії нові, ще ненадруковані твори, які вражають своєю поетичної довершеністю, вишуканістю мови, умінням автора у буденності помічати прекрасне.

Студенти не лише насолоджувалися майстерною декламацією О. Берестяного, а й самі читали вірші (Балко А., Веселова М., Зейкан А., Кищун І., Ковалевська Л., Мотельчук І,. Петрик М., Постайчук Д., Семьоник О., Токовенко О., Шевчук І.). Окрасою свята стали задушевні українські пісні у виконанні Мазуркевич Т. та дівчат четвертого курсу. ,,Проведення подібних заходів значно сприяє розширенню світогляду, розвитку естетичних смаків та пізнавальних інтересів студентів, завдяки їм майбутні вчителі навчаються організовувати різноманітні свята у школі, – зазначила декан історико-філологічного факультету к.п.н., доц. Груба Т.Л. – Цікавою є постать самого поета, який пропагує українське слово. Надіюся, літературний вечір «Абетка почуттів» надовго залишиться у пам’яті, адже, за словами о. Берестяного,:

Приємно спогади ловити,
Веселі,радісні і справжні.


Оксана Олександрівна Марчук,
кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри української літератури

Концерт викладачів

Історико-філологічний факультет здійснив віртуальну подорож у майбутнє. Це стало сюжетом фільму, у якому спрогнозована профорієнтаційна робота у не такому вже й далекому майбутньому. Автор сценарію та режисер –  завідувач кафедри української літератури професор Віталій Миколайович Назарець, монтаж відео – Микола Михальчин.

Якщо ви хочете бути учасниками цієї мандрівки, а також свідками неперевершеного святкового дійства, запрошуємо на традиційний концерт викладачів МЕГУ 21 лютого 2013 року о 16.00 у ПК «Текстильник».

 

Стипендія Фрітца Тюссена

Без-имени-2

Завідувач кафедри романо-германської філології, кандидат педагогічних наук, доцент Завальнюк Андрій Ростиславович отримав стипендію Фрітца Тюссена для проведення дослідження по докторській дисертації в університеті ім. Мартіна Лютера Халле-Віттенбенберг (Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg) та в освітньо-виховному комплексі імені Авґуста-Германа Франке (Franckesche Stiftungen) у м. Халле (Німеччина). Результати проведеної роботи були висвітлені доцентом Завальнюком А. Р. 15.01.2013 р. перед професорсько-викладацьким складом університету ім. Мартіна Лютера Халле-Віттенберґ. Наукова доповідь на тему «Розвиток освітньо-виховної діяльності християнських конфесійних навчальних закладів у Німеччині періоду Веймарської республіки» отримала схвальні відгуки німецьких професорів, а сам дослідник отримав запрошення публікуватися у престижному німецькому науковому часописі «Пієтизм і новий час» («Pietismus und Neuzeit»).

Результати конкурсу знавців Української мови

Вітаємо учасників конкурсу знавці української мови  імені П. Яцика.

Нефілологічні факультети 

Медьєші Діану  з І – місцем

Філологічного факультету

Зейкан Андріану з ІІ – місцем 

Дивокрай

full_13068

IV МІЖНАРОДНИЙ СИМПОЗІУМ «ЛІТЕРАТУРА. ДІТИ. ЧАС»

Літературний фестиваль для дітей «Дивокрай»

ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА

Міжнародний економіко-гуманітарний університет

імені академіка Степана Дем’янчука

16-17 травня 2013 року у м. Рівне будуть відбуватися такі заходи:

 

 • Авторські читання
 • Майстер-класи «Творче читання»
 • Вуличні читання
 • Фотовиставка «Дитина читає».
 • Виставка дитячих ілюстрацій
 • Конкурс для дітей
 • Конкурс для вчителів-словесників.
 • Зустрічі з відомими дитячими письменниками.
 • Театральні вистави аматорських колективів.
 • Перегляд мультиплікаційних фільмів для дітей.

У заходах братимуть участь відомі сучасні письменники Галина Малик, С. Гридін, С. Дерманський, О. Гаврош, З. Мензатюк, М. Павленко, М. Морозенко,  М. Савка, та ін.

 Запрошуємо до співорганізації і будемо щиро вдячні за спонсорську підтримку!

Директор фестивалю «Дивокрай» Сергій Гридін, письменник

 

 

 

 

 

 

IV Симпозіум

1347440885

IV МІЖНАРОДНИЙ СИМПОЗІУМ «ЛІТЕРАТУРА. ДІТИ. ЧАС»

 ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА

Міжнародний економіко-гуманітарний університет

імені академіка Степана Дем’янчука

Лабораторія літературної освіти Інституту педагогіки НАПН України

16-17 травня 2013 року у м. Рівному відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Література для дітей та юнацтва в сучасному культурно-освітньому просторі: тенденції, проблеми, перспективи» на базі Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука

Основні тематичні напрями:

 1. Дитина / Книга: соціокультурний контекст.
 2. Напівзабуті постаті талановитих дитячих письменників очима дослідників ХХІ ст.
 3. Видатні постаті в галузі літератури, книговидання та бібліотечної справи для дітей і юнацтва: «Антарктида» вітчизняної культури чи найперспективніше поле наукового пошуку?
 4. Література для дітей та юнацтва  у міждисциплінарному дискурсі: новітня реінтерпретація класичних та актуальні проблеми дослідження сучасних текстів.
 5. Переклад в галузі дитячої літератури: специфіка, проблеми та перспективи.
 6. Література для дітей та юнацтва у закладах різних рівнів акредитації (ВНЗ, коледжі, технікуми, училища: проблеми й напрацювання.
 7. Література для дітей та юнацтва в контексті сучасної літературної освіти.
 8. Феномен дитячого читання: дискурс, традиція, новітні концепції та форми.

Презентація книги Романа Коваля

1

2 лютого 2013 року в місті Рівному презентація книги письменника Романа коваля, висунутої на здобуття Шевченківської премії за 1912 рік “Михайло Гаврилко. Істеком, і шаблею”.

Учать у презентації книги беруть:

 1. Роман Коваль – автор роману.
 2. Василь Шкляр – лауреат народної Шевченківської премії.
 3. Тарас Силенко – заслужений артист України, кобзар.
 4. Валерій Тетеренник – сценарист фільму, знятого за романом.
 5. Володимир Бондаренко – режисер фільму, знятого за романом.

Презентація книги відбудеться 2 лютого о 15.00 за адресою: м. Рівне, вул. Соборна 137 (зал камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії).