Category Archives: Музей миру

Музей миру

_DSC6282.JPG

Музей Миру є унікальним навчальним музеєм у Вищих навчальних закладах України. Мета його діяльності: виховання студентської молоді на ідеях гуманізму та демократії. Ініціатором створення музею був Степан Якимович Дем’янчук (1925-2000) – відомий педагог в України, академік МПА, засновник університету. Як учасник Другої світової війни, він знав ціну миру, тому визначив як пріоритетний напрямок в педагогіці: виховання учнівської та студентської молоді на засадах миру, толерантності, адже мир народжується в душі кожної людини.
Музей Миру представлений двома залами. В першій залі окреслені основні складові однієї з найактуальніших глобальних світових проблем – проблеми миру. Експозиція створена за розділами:

  • Народна мудрість та українські мислителі (Г. Сковорода., Т. Шевченко, М. Гоголь, М. Драгоманов та ін.) про добро і зло;
  • Історія української держави. Шлях до взаєморозуміння та миру в державі;
  • Українські гуманісти ХХ ст. (М. Грушевський., В. Короленко., О. Довженко та ін.);
  • Рух прихильників миру в Україні у повоєнні період. Україна та ООН. (Комплекс матеріалів О. Гончара, Рівненського обласного відділення Українського Фонду Миру).

Окремо виділені такі аспекти проблеми миру, як екологічна безпека України;200x150-images-stories-muzey2[1] національна політика в Україні (релігійні та міжетнічні відносини, взаєморозуміння та взаємоповага); спорт та мистецтво, діяльність громадських організацій – стабілізуючий фактор миротворчого розвитку України. В умовах економічної кризи запорукою миру та громадянського спокою в державі є вирішення соціальних проблем населення.
Представлений в експозиції й тематичний вузол по педагогіці миру. Тому щорічно в травні Музей Миру приймає учнів зі шкіл Рівненщини та регіону – учасників учнівських громадських читань „Я голосую за Мир”, одна з учениць яких в своєму творі зазначила: „Щоб розуміти що таке мир, треба пам’ятати про війну”.
Друга експозиційна розповідає зала про війни в історії України, їх учасників, 200x150-images-stories-myzey3[1]національні трагедії: голодомор та репресії. Відповідальність перед історією полягає в тому, щоб забувши про ідеологічний плюралізм визнати: ми – український народ, це – наше невід’ємне минуле з його радощами та відчаєм, героїзмом та трагедіями.
Музей Миру відкрито в 1999 році. Серед його відвідувачів відомі українські політики, журналісти, вчені. Їх схвальні відгуки про Музей Миру записані в Книзі „Почесних відвідувачів”. Музей Миру й надалі буде сприяти вихованню свідомих громадян України, миру та злагоді в нашій державі.