Monthly Archives: Декабрь 2012

“Перлина МЕГУ 2012 “

DSC9204

Третій конкурс краси «Перлина МЕГУ-2012», організований Студентською радою нашого навчального закладу. Показати свою вроду зголосились дев’ять красунь: Марія Матвійчук, Ірина Перішко та Ангеліна Мартинюк з Інституту педагогічної освіти; Вікторія Орос із факультету здоров’я, фізичної культури і спорту; Анна Мориконь з факультету європейської освіти; Марія Куцин з історико-філологічного факультету, Каріна Талащук з юридичного і Тетяна Самойлюк з факультету кібернетики.
Титул «Друга віце-міс МЕГУ» присудили Каріні Талащук, «Перша віце-міс МЕГУ» — Анні Мориконь. «Перлиною МЕГУ-2012» стала Марія Куцин.

YouTube Трейлер YouTube Трейлер YouTube Трейлер YouTube Трейлер YouTube Трейлер

Праці викладачів

Buket_MEG

Назарець В. М. : “Зарубіжна література: для учнів 11 класу”, “Теорія літератури”, “Зарубіжна література: енциклопедичний довідник (у 2-х томах)”.

Мисан В. О. “Вивчення історії у 5 класі”, “Історія епохи очима людини: навчальний посібник з історії України та всесвітньої історії для 10 класу”, “Оповідання з історії України та рідного краю”, “Основи держави і права України: посібник для вчителів та учнів”, “Робочий зошит учня”, “Джерело”, “Вступ до історії”.

Лещенко Г. П. Інтегровані уроки 5 клас, Методичні рекомендації для вчителів – словесників.

Лещенко Г. П. Мединська Н. М. “Наукова робота з сучасної української літературної мови”, “Магістерське лінгвістичне наукове дослідження”.

Овдійчук Л. М. “Вивчення творчості Ліни Костенко”.

Жив’юк А. А. “Вивчення творчості Уласа Самчука у школі”, “Громадсько політичний портрет Уласа Самчука”.

Buket_MEGU_3

Історики вчились готуватись до уроків

DSC0178.jpg

У рамках тижня історико-філологічного факультету в нашому університеті  відбувся науково-практичний семінар на тему «Текстові візуальні джерела як засіб і метод у викладанні гуманітарних дисциплін» для вчителів та викладачів історії.

 Його проводив відомий у Рівному та в Україні фахівець, автор шкільного підручника історії України для 5 класу Віктор Мисан — завідувач кафедри всесвітньої історії та методики викладання суспільних дисциплін, кандидат педагогічних наук, доцент.

Ведучий семінару запропонував слухачам цікаві завдання, разом обговорили проблеми якісної підготовки вчителя історії до уроків.

Випуск №1

1

На нашому факультеті випускається газета присвячена подіями на нашому факультеті  та подіями у світі.

 

 

 

Музей миру

_DSC6282.JPG

Музей Миру є унікальним навчальним музеєм у Вищих навчальних закладах України. Мета його діяльності: виховання студентської молоді на ідеях гуманізму та демократії. Ініціатором створення музею був Степан Якимович Дем’янчук (1925-2000) – відомий педагог в України, академік МПА, засновник університету. Як учасник Другої світової війни, він знав ціну миру, тому визначив як пріоритетний напрямок в педагогіці: виховання учнівської та студентської молоді на засадах миру, толерантності, адже мир народжується в душі кожної людини.
Музей Миру представлений двома залами. В першій залі окреслені основні складові однієї з найактуальніших глобальних світових проблем – проблеми миру. Експозиція створена за розділами:

  • Народна мудрість та українські мислителі (Г. Сковорода., Т. Шевченко, М. Гоголь, М. Драгоманов та ін.) про добро і зло;
  • Історія української держави. Шлях до взаєморозуміння та миру в державі;
  • Українські гуманісти ХХ ст. (М. Грушевський., В. Короленко., О. Довженко та ін.);
  • Рух прихильників миру в Україні у повоєнні період. Україна та ООН. (Комплекс матеріалів О. Гончара, Рівненського обласного відділення Українського Фонду Миру).

Окремо виділені такі аспекти проблеми миру, як екологічна безпека України;200x150-images-stories-muzey2[1] національна політика в Україні (релігійні та міжетнічні відносини, взаєморозуміння та взаємоповага); спорт та мистецтво, діяльність громадських організацій – стабілізуючий фактор миротворчого розвитку України. В умовах економічної кризи запорукою миру та громадянського спокою в державі є вирішення соціальних проблем населення.
Представлений в експозиції й тематичний вузол по педагогіці миру. Тому щорічно в травні Музей Миру приймає учнів зі шкіл Рівненщини та регіону – учасників учнівських громадських читань „Я голосую за Мир”, одна з учениць яких в своєму творі зазначила: „Щоб розуміти що таке мир, треба пам’ятати про війну”.
Друга експозиційна розповідає зала про війни в історії України, їх учасників, 200x150-images-stories-myzey3[1]національні трагедії: голодомор та репресії. Відповідальність перед історією полягає в тому, щоб забувши про ідеологічний плюралізм визнати: ми – український народ, це – наше невід’ємне минуле з його радощами та відчаєм, героїзмом та трагедіями.
Музей Миру відкрито в 1999 році. Серед його відвідувачів відомі українські політики, журналісти, вчені. Їх схвальні відгуки про Музей Миру записані в Книзі „Почесних відвідувачів”. Музей Миру й надалі буде сприяти вихованню свідомих громадян України, миру та злагоді в нашій державі.

Театральні постановки

phoca_thumb_l_SDC11350bef4b7dbcd0.JPG

Театральні постановки театру «Бриз» були визнані не тільки в Україні, а й за кордоном. На конкурсі аматорських колективів культурно-освітніх закладів профспілок у Києві (2003р.) театр «Бриз» отримав грамоту голови федерації профспілок Рівненської області «За досягнення у розвитку самодіяльної художньої творчості і високий рівень виконавської майстерності та репертуару», а Олег Форсюк –приз за кращу чоловічу роль. У тому ж році колектив театру отримав звання народного, а через два роки на тому ж фестивалі – Гран-прі (2005р.) та чотири дипломи: Б. Денисюку – за краще музичне оформлення спектаклю, Ю.Карпець – за кращу жіночу роль, В.Гриб – за акторську майстерність, Ю.Чорнобай – приз журі. В Очакові на Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Від Гілапіса до Борисфена» (2010р.) та у Чехії (2010р.) на конкурсі етнографічних колективів бризівці вибороли перші місця, у Феодосії (усі колективи були російськомовними) – ІІ місце зі спектаклем за «Марусею Чурай» Ліни Костенко та приз Аллі Павлюк (Слісарчук) за кращу жіночу роль і запрошення на навчання до театрального інституту імені Івана Карпенка-Карого.

Народний театр «Бриз»

phoca_thumb_l_SDC1350bef4b15867d.jpg

200x150-images-stories-bruz1[1]Понад десять років на факультеті існує народний аматорський театр «Бриз», який заснував доцент кафедри української літератури, кандидат філологічних наук Богдан Денисюк. Щороку самодіяльні актори тішать своїх шанувальників прем’єрами. Гумористична весела вистава «Сватання» Є. Кравченка, вражаюча «Наймичка» за Т.Шевченком, дивовижних «Чотири вінки пам’яті» за поезією Олекси Стефановича, несподівана і оригінальна «Шляхетна іскра вічного вогню» за романом у віршах «Маруся Чурай». За участю акторів театру було знято фільми «Сватання», «По ярмарку», «Бой-жінка».

200x150-images-stories-bruz3[1]

Студентський театр «Бриз» на чолі з керівником Б.Денисюком брав участь у просвітянських заходах, які проводилися у Сарнах до 95-річного ювілею Бориса Шведа. До 70-річного ювілею В. Стуса створив надзвичайно глибокий за змістом спектакль про життя і творчість поета-шістдесятника. Театр побував у багатьох школах Рівненської, Хмельницької, Волинської областей, виконуючи шляхетну справу: поширення високої національної ідеї та формування естетичного смаку сучасної молоді.
Шліфувати майстерність самодіяльним акторам та студентам, які обирають спеціалізацію «режисура шкільних театрів» допомагають фахівці з Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого (Богдан Бенюк), актори із Рівненського українського музично-драматичного академічного театру імені Уласа Самчука.У 2010 році колектив театру зазнав непоправної втрати: несподівано пішов з життя його засновник та режисер Богдан Денисюк. Рішенням Вченої ради Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука від 24 січня 2011 року студентському театру «Бриз» присвоєно ім’я Богдана Денисюка. 28 лютого 2011 року до 10-річчя тетру бризівці організували ювілений вечір, на якому презентували сценічні та хорові постановки, розповідали про епізоди театрального життя на сцені та поза нею, колеги по роботі та творчості згадували Богдана Юрійовича. Театр продовжує свою творчу дяльність і планує взяти участь у Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва в Очакові у 2011р. з постановкою «Наймички» за поемою Т. Шевченка у новому складі.

200pxx150-images-stories-diafilmu-bruz-P4030014[1]З початку нового навчального року театром керує актриса Рівненського академічного українського музично-драматичного театру Вікторія Фіськович. Студенти першокурсники беруть активну участь у творчій роботі народного студентського театру “Бриз” імені Богдана Денисюка.