Daily Archives: 09.12.2012

Театральні постановки

phoca_thumb_l_SDC11350bef4b7dbcd0.JPG

Театральні постановки театру «Бриз» були визнані не тільки в Україні, а й за кордоном. На конкурсі аматорських колективів культурно-освітніх закладів профспілок у Києві (2003р.) театр «Бриз» отримав грамоту голови федерації профспілок Рівненської області «За досягнення у розвитку самодіяльної художньої творчості і високий рівень виконавської майстерності та репертуару», а Олег Форсюк –приз за кращу чоловічу роль. У тому ж році колектив театру отримав звання народного, а через два роки на тому ж фестивалі – Гран-прі (2005р.) та чотири дипломи: Б. Денисюку – за краще музичне оформлення спектаклю, Ю.Карпець – за кращу жіночу роль, В.Гриб – за акторську майстерність, Ю.Чорнобай – приз журі. В Очакові на Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Від Гілапіса до Борисфена» (2010р.) та у Чехії (2010р.) на конкурсі етнографічних колективів бризівці вибороли перші місця, у Феодосії (усі колективи були російськомовними) – ІІ місце зі спектаклем за «Марусею Чурай» Ліни Костенко та приз Аллі Павлюк (Слісарчук) за кращу жіночу роль і запрошення на навчання до театрального інституту імені Івана Карпенка-Карого.

Народний театр «Бриз»

phoca_thumb_l_SDC1350bef4b15867d.jpg

200x150-images-stories-bruz1[1]Понад десять років на факультеті існує народний аматорський театр «Бриз», який заснував доцент кафедри української літератури, кандидат філологічних наук Богдан Денисюк. Щороку самодіяльні актори тішать своїх шанувальників прем’єрами. Гумористична весела вистава «Сватання» Є. Кравченка, вражаюча «Наймичка» за Т.Шевченком, дивовижних «Чотири вінки пам’яті» за поезією Олекси Стефановича, несподівана і оригінальна «Шляхетна іскра вічного вогню» за романом у віршах «Маруся Чурай». За участю акторів театру було знято фільми «Сватання», «По ярмарку», «Бой-жінка».

200x150-images-stories-bruz3[1]

Студентський театр «Бриз» на чолі з керівником Б.Денисюком брав участь у просвітянських заходах, які проводилися у Сарнах до 95-річного ювілею Бориса Шведа. До 70-річного ювілею В. Стуса створив надзвичайно глибокий за змістом спектакль про життя і творчість поета-шістдесятника. Театр побував у багатьох школах Рівненської, Хмельницької, Волинської областей, виконуючи шляхетну справу: поширення високої національної ідеї та формування естетичного смаку сучасної молоді.
Шліфувати майстерність самодіяльним акторам та студентам, які обирають спеціалізацію «режисура шкільних театрів» допомагають фахівці з Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого (Богдан Бенюк), актори із Рівненського українського музично-драматичного академічного театру імені Уласа Самчука.У 2010 році колектив театру зазнав непоправної втрати: несподівано пішов з життя його засновник та режисер Богдан Денисюк. Рішенням Вченої ради Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука від 24 січня 2011 року студентському театру «Бриз» присвоєно ім’я Богдана Денисюка. 28 лютого 2011 року до 10-річчя тетру бризівці організували ювілений вечір, на якому презентували сценічні та хорові постановки, розповідали про епізоди театрального життя на сцені та поза нею, колеги по роботі та творчості згадували Богдана Юрійовича. Театр продовжує свою творчу дяльність і планує взяти участь у Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва в Очакові у 2011р. з постановкою «Наймички» за поемою Т. Шевченка у новому складі.

200pxx150-images-stories-diafilmu-bruz-P4030014[1]З початку нового навчального року театром керує актриса Рівненського академічного українського музично-драматичного театру Вікторія Фіськович. Студенти першокурсники беруть активну участь у творчій роботі народного студентського театру “Бриз” імені Богдана Денисюка.