Monthly Archives: Февраль 2013

Літературна Україна (21.02.2013)

00212538_n1

Ангеліна Гончарук

магістрантка 1 курсу

група УМЛ (І)-121

 

«Літературна Україна» № 6 від 7 лютого 2013 року

Газета письменників України «Літературна Україна» № 6 ( від 7 лютого 2013 року), як і всі попередні випуски, наскрізь пронизана патріотизмом, естетикою, духовним та мистецьким багатством української землі.

Для любителів поезії у номері знайдуться статті про презентації нових збірок: Ліди Палій «Дні смутку», Тетяни Крижанівської «Золоті поля», Інни Завгородньої «Банальності». Відгуки про цих поетес лише позитивні, що ж стосується їх творчості – можна зрозуміти, що кожна збірка досить оригінальна й не схожа на інші, тобто з легкістю простежується індивідуальний почерк написання поезії. Ось, наприклад, ці слова належать перу Л. Палій:

Концерт викладачів

Історико-філологічний факультет здійснив віртуальну подорож у майбутнє. Це стало сюжетом фільму, у якому спрогнозована профорієнтаційна робота у не такому вже й далекому майбутньому. Автор сценарію та режисер –  завідувач кафедри української літератури професор Віталій Миколайович Назарець, монтаж відео – Микола Михальчин.

Якщо ви хочете бути учасниками цієї мандрівки, а також свідками неперевершеного святкового дійства, запрошуємо на традиційний концерт викладачів МЕГУ 21 лютого 2013 року о 16.00 у ПК «Текстильник».

 

Літературна Україна

00212538_n1
У наш час так мало літературних видань, в яких була б доцільно зібрана інформація щодо проблем сучасної літератури, цікаві новини  для філологів та людей , не байдужих  до української літератури та культури в цілому. Все це можна віднайти у  « Літературній Україні ».В газеті кожен може дізнатись безліч фактів про сучасних письменників та поетів, згадати відомих митців української літератури. Наприклад, в цьому номері в пам’ять  до дня народження Володимира Сосюри організовано літературно – мистецький вечір, про який і йде мова у статті « Голос «ніжного й тривожного» поета».

Літературна Україна

00212538_n1

«Літературна Україна» – найдавніша і напевне єдина літературознавча  газета, яка почала друкуватися ще в 1927 році, відома своєю високою громадянською позицією і відстоюванням національних ідеалів. На її сторінках друкують інформацію про творчу діяльність письменства України, нові літературні твори, критичні статті та рецензії. Багато письменників публікували свої перші доробки у «Літературній Україні». Так, наприклад, перша добірка віршів Василя Стуса була опублікована у 1959 році у «Літературній Україні» (тоді ще «Літературна газета»).

Стипендія Фрітца Тюссена

Без-имени-2

Завідувач кафедри романо-германської філології, кандидат педагогічних наук, доцент Завальнюк Андрій Ростиславович отримав стипендію Фрітца Тюссена для проведення дослідження по докторській дисертації в університеті ім. Мартіна Лютера Халле-Віттенбенберг (Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg) та в освітньо-виховному комплексі імені Авґуста-Германа Франке (Franckesche Stiftungen) у м. Халле (Німеччина). Результати проведеної роботи були висвітлені доцентом Завальнюком А. Р. 15.01.2013 р. перед професорсько-викладацьким складом університету ім. Мартіна Лютера Халле-Віттенберґ. Наукова доповідь на тему «Розвиток освітньо-виховної діяльності християнських конфесійних навчальних закладів у Німеччині періоду Веймарської республіки» отримала схвальні відгуки німецьких професорів, а сам дослідник отримав запрошення публікуватися у престижному німецькому науковому часописі «Пієтизм і новий час» («Pietismus und Neuzeit»).

Результати конкурсу знавців Української мови

Вітаємо учасників конкурсу знавці української мови  імені П. Яцика.

Нефілологічні факультети 

Медьєші Діану  з І – місцем

Філологічного факультету

Зейкан Андріану з ІІ – місцем