Monthly Archives: Май 2013

У МЕГУ обговорювали проблеми літератури для дітей та юнацтва

385
В рамках IV Міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час», який проходив у Рівному, на базі Історико-філологічного факультету відбулась науково-практична конференція «Література для дітей та юнацтва в сучасному культурно-освітньому просторі: тенденції, проблеми, перспективи».

Захід зібрав фахівців, які досліджують дитячу літературу, з різних міст України: Києва, Тернополя, Львова, Івано-Франківська, Миколаєва, Запоріжжя, Луганська, Полтави, Херсона, Рівного, Дрогобича, Кривого Рогу, Переяслав-Хмельницького, Бердянська, Глухова, Бердичева, Білої Церкви, Мелітополя, Горлівки, а також закордонних колег із Польщі та Німеччини.

На конференції, під час пленарного засідання та роботи в секціях науковці-філологи обговорювали проблеми залучення дітей до читання книг в епоху комп’ютерних технологій, сімейного виховання активних читачів, репрезентували нові явища в дитячій літературі та сучасні дослідження класичних і новітніх текстів. Викладачі та вчителі ділились досвідом викладання української та зарубіжної дитячої літератури у закладах різного рівня акредитації: ВНЗ, коледжах, а також загальноосвітніх школах, гімназіях, ліцеях, колегіумах.

Інші заходи в рамках рівненської програми літературного фестивалю для дітей «Дивокрай», проходили в міських бібліотеках, музеях, Палаці дітей та молоді, дитячих кафе, Рівненському академічному театрі ляльок, під відкритим небом, а також у Дубні і Здолбунові. Це — зустрічі з дитячими письменниками, презентації книжок, читацькі конференції, книжкові виставки-ярмарки, парад-карнавал казкових героїв, літературний квест.