Monthly Archives: Ноябрь 2014

Літературна Україна (16.10.2014 р.)

00212538_n1

Маргарита Шкабаріна

магістрантка

групи УМЛ-141

 

Газета «Літературна Україна» пройнята глибоким патріотизмом, мудрістю книг, пошаною до співвітчизників. У ній, як завжди, розглядаються актуальні проблеми сьогодення.

 

На першій сторінці у рубриці «наболіле» стаття Василя Грицькова «Як у Криму освіту анексували», у якій автор висловлює власні спостереження, факти та думки з означеної проблеми. Патріотичну тематику продовжує Олексій Коновал з публікацією «За що ми мали б любити Росію та росіян?».

 

Серед «наболілих» проблем у ЛУ висвітлюється ще одна, не менш вагома – бездіяльність керівництва столиці стосовно рейдерського захоплення Будинку письменників та самовільної забудови письменницького дворика. Вражають також фотоілюстрації, на яких зображено спотворений незаконними прибудовами вигляд історичної споруди Спілки письменників України.
Статті «Слава Україні !Героям слава!» та «Козацькому роду нема переводу» об’єднані темою козацького свята Покрови, яке українці святкують 14 жовтня.

 

Теплими спогадами і щирими словами згадують на шпальтах часопису українського письменника, громадського діяча Петра Осадчука, який відійшов у вічність на 77-му році життя. Він є автором понад 30-ти поетичних збірок гумору та сатири. Символічною є назва статті «Хай вам щастить в думках про мене». Так, прощаючись, він любив жартома казати товариству. Світлими спогадами про визначного митця діляться з читачами В.Рутківський, А.Качан, Г.Клочек.

 

Рубрика «діалоги» представила читацькій аудиторії інтерв’ю з Шевченківським лауреатом Василем Слапчуком, який був на війні в Афганістані і після дуже важкого порання повернувся звідти. Предметом розмови став його новий роман «Книга забуття» про ті, віддалені у часі події. Найбільше тривожать серце такі слова В. Слапчука: «Щоб відчути жах війни, на ній не обов’язково навіть побувати, вона може явитися у вигляді цинкової трупи з тілом сина чи брата, у вигляді покаліченого людського тіла, яке у твоїй голові ніяк не співвідноситься з тілом рідної тобі людини, якою ти знав її раніше».
Про велич українського Кобзаря у світі нагадує нам стаття «Т.Шевченко в книгах і монументах». Цікавим є той факт, що за офіційними даними у світі зведено 1384 монументи Шевченку, в Україні їх 1256.

 

Своїми творчими доробками у цьому номері порадували читачів М.Ткач, В.Простопчук (поезіями) та Н.Ткаченко новелою «Юбка-кльош…»

 

Конкурс «Коронація слова – 2015» запрошує до участі усіх тих, хто бажає поділитися своїм талантом з Україною.

 

Також не оминула ЛУ появу в світ двох нових книжок Валерії Богуславської «Високе дерево», що містить її вибрані переклади з їдишу та унікального видання «Франциск Скорина мовами народів світу».

 

Не будьте байдужими до рідного слова, читайте «Літературну Україну»!