Літературна Україна

00212538_n1

«Літературна Україна» – найдавніша і напевне єдина літературознавча  газета, яка почала друкуватися ще в 1927 році, відома своєю високою громадянською позицією і відстоюванням національних ідеалів. На її сторінках друкують інформацію про творчу діяльність письменства України, нові літературні твори, критичні статті та рецензії. Багато письменників публікували свої перші доробки у «Літературній Україні». Так, наприклад, перша добірка віршів Василя Стуса була опублікована у 1959 році у «Літературній Україні» (тоді ще «Літературна газета»).

У цьому номері мене зацікавила стаття «Нурт українського сумління»  до 75-річчя від дня народження Василя Стуса. В його пам’ять розпочала роботу  виставка в Музеї книги і друкарства України. Там можна було побачити  цікаві речі, пов`язанні з його долею-величезні залізні ключі від табору Кучино, де пройшли останні роки життя поета, одежу в`язня, також його відзнаки  та номер «Літературної України», де було надруковано його перші вірші(як було вище сказано).

Гарною ідеєю  газети є створення рубрики «Книжкова ятка», завдяки якій можемо знайти нові видання та поповнити власну бібліотеку новими книгами.  

В номері можна прочитати нову  поезію сучасників, поезію початківців. Також багато спогадів, аналітичних статей, критичних, інтерв`ю, які є надзвичайно корисними для написання наукових робіт. Важко знайти таку інформацію у книгах. Тому, газета «Літературна Україна» є важливою знахідкою для студентів гуманітарних факультетів, тай для людей, які цікавляться українською літературою, історією, культурою.

«Літературна Україна» завжди була з українським народом, відстоювала його ідеали,  мову,  культуру та  літературу. 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>