Літературна Україна (21.02.2013)

00212538_n1

Ангеліна Гончарук

магістрантка 1 курсу

група УМЛ (І)-121

 


«Літературна Україна» № 6 від 7 лютого 2013 року

Газета письменників України «Літературна Україна» № 6 ( від 7 лютого 2013 року), як і всі попередні випуски, наскрізь пронизана патріотизмом, естетикою, духовним та мистецьким багатством української землі.

Для любителів поезії у номері знайдуться статті про презентації нових збірок: Ліди Палій «Дні смутку», Тетяни Крижанівської «Золоті поля», Інни Завгородньої «Банальності». Відгуки про цих поетес лише позитивні, що ж стосується їх творчості – можна зрозуміти, що кожна збірка досить оригінальна й не схожа на інші, тобто з легкістю простежується індивідуальний почерк написання поезії. Ось, наприклад, ці слова належать перу Л. Палій:

Розбила дзеркало,

купила нове,

а там – та сама жінка.

А от як передає свої почуття Т. Крижанівська:

В саду біля моря,

зимовім саду,

я душу лікую

і далі іду.

 

Чи зоряним призом

прогулянка стала?

Чи сріберним бризом

доля упала?

 

Не знаю, не знаю

і знати не хочу.

Небесними крилами

в саду мерехкочу.

Не залишаться й без уваги майстри прози. Нещодавно відбулися презентації книжок Миколи Плахотнюка «Коловорот», Левка Лук’яненка «Де ти, доле України?», Володимира Корнійчука «Маестро Анатолій Авдієвський. Портрет хору з мозаїки».

У цьму номері газети вміщені добірки поезій Ігоря Качуровського, Василя Олійника та байки й приповідки багатогранного письменника Юрія Шипа.

Для тих, хто не уявляє своє життя без книг, Василь Бондар у статті «Накриває хвиля» розповідає про свою палку любов до читання: «Без читання не уявляю собі жодного дня» та радить, які книги варто прочитати або хоча б придбати, адже, за словами автора, «приємно від самої думки, що ця книжка в тебе стоїть на полиці й для неї обов’язково настане час».

Любителям природи та запеклим грибникам раджу прочитати оповідання «Крик гриба» Володимира Даниленка, але не забувайте, що це художній твір, а не науковий.

У гірку реальність Вас поверне стаття Івана Корсака «Компрачикоси. У майстерні блазнів». Автор гостро висвітлює хоч які гіркі, та все ж таки реальні проблеми сучасної України. Ця стаття звучить як заклик, а можливо й прохання до протистояння та боротьби проти «інтелектуального обезкровлення та деградації, перетворення суспільства на лякливий табун».

Рубрика «Цікаві подробиці» розповість Вам, до яких технічних засобів вдаються майстри пера, коли пишуть.

Отже, впевнено можу сказати: читаючи «Літературну Україну», Ви дізнаєтесь багато цікавого та нового».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>