Літературна Україна (28.02.2013)

00212538_n1

Адріана Величко

магістрантка 1 курсу

група УМЛ (І)-121

 

«Літературна Україна» № 7 від 14 лютого 2013 року

В газетi №7 за 14 лютого 2013 року цiнителям поезiї представлена лiрика Тараса Девдюка – українського поета, який живе в Чикаго, а також оповiдання “ Ковзанка для ластiвки” Любовi Пономаренко.

Для детального вивчення життя та творчостi нашого Кобзаря керiвництво Нацiонального музею Т. Шевченка презентували проект “ Вiртуальний архiв”. Метою якого є перетворити музей на науково-дослідницький центр вивчення спадщини Тараса Шевченка, адже вся шевченкiана мусить бути доступною –  i не лише украънському читачевi, а  й за кордоном.

У рубрицi “ Звитяжцi духу” стаття присвячена проведенню вечора до 75-рiччя вiд дня народження Василя Стуса. Ведуча вечора запросила тих, хто особисто знав митця. На цьому вечорi читали його поезiї, дiлилися спогадами та обговорювали проблеми того часу.

Цiкавим на сучасному науковому обрiї є монографiя Наталiї Гавдиди присвячена творчостi Богдана Лепкого. “Авторка стала першопрохiдницею у спробi iнтерпретацiї словесного доробку Б.Лепкого крiзь призму живопису”.

У цiй публікації читачеві пропонується більш детально ознайомитись із видатним письменником та активним діячем Іваном Багряним, який був щедро обдарований силою та талантом.

Сенсацією є те, що видавництво “ Смолоскип” започаткувало відеоантологію української молодої поезії під назвою “ Римовані міста”. Поет Олег Коцарев та прозаїк Олег Шинкаренко їздять містами України та знімають на камеру молодих поетів, які читають свої вірші. З цим проектом детально можна буде ознайомитись в мережі Інтернет.

Для філологів є цікавою рубрика “ Книжкова ятка” , в якій представлені найновіші видання книг, а також рубрика “ Гортаючи журнали”, яка дозволяє ознайомитись з новинками науки та літератури.

Отже, Літературна Україна є гідною газетою сучасного українця.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>