Народний театр «Бриз»

phoca_thumb_l_SDC1350bef4b15867d.jpg

200x150-images-stories-bruz1[1]Понад десять років на факультеті існує народний аматорський театр «Бриз», який заснував доцент кафедри української літератури, кандидат філологічних наук Богдан Денисюк. Щороку самодіяльні актори тішать своїх шанувальників прем’єрами. Гумористична весела вистава «Сватання» Є. Кравченка, вражаюча «Наймичка» за Т.Шевченком, дивовижних «Чотири вінки пам’яті» за поезією Олекси Стефановича, несподівана і оригінальна «Шляхетна іскра вічного вогню» за романом у віршах «Маруся Чурай». За участю акторів театру було знято фільми «Сватання», «По ярмарку», «Бой-жінка».

200x150-images-stories-bruz3[1]

Студентський театр «Бриз» на чолі з керівником Б.Денисюком брав участь у просвітянських заходах, які проводилися у Сарнах до 95-річного ювілею Бориса Шведа. До 70-річного ювілею В. Стуса створив надзвичайно глибокий за змістом спектакль про життя і творчість поета-шістдесятника. Театр побував у багатьох школах Рівненської, Хмельницької, Волинської областей, виконуючи шляхетну справу: поширення високої національної ідеї та формування естетичного смаку сучасної молоді.
Шліфувати майстерність самодіяльним акторам та студентам, які обирають спеціалізацію «режисура шкільних театрів» допомагають фахівці з Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого (Богдан Бенюк), актори із Рівненського українського музично-драматичного академічного театру імені Уласа Самчука.У 2010 році колектив театру зазнав непоправної втрати: несподівано пішов з життя його засновник та режисер Богдан Денисюк. Рішенням Вченої ради Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука від 24 січня 2011 року студентському театру «Бриз» присвоєно ім’я Богдана Денисюка. 28 лютого 2011 року до 10-річчя тетру бризівці організували ювілений вечір, на якому презентували сценічні та хорові постановки, розповідали про епізоди театрального життя на сцені та поза нею, колеги по роботі та творчості згадували Богдана Юрійовича. Театр продовжує свою творчу дяльність і планує взяти участь у Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва в Очакові у 2011р. з постановкою «Наймички» за поемою Т. Шевченка у новому складі.

200pxx150-images-stories-diafilmu-bruz-P4030014[1]З початку нового навчального року театром керує актриса Рівненського академічного українського музично-драматичного театру Вікторія Фіськович. Студенти першокурсники беруть активну участь у творчій роботі народного студентського театру “Бриз” імені Богдана Денисюка.

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>